WTA lestvici potrebujejo popravilo?

Caroline Wozniacki je v nedeljo osvojila peti najpomembnejši naslov ženskega tenisa, ki je zaprla leto, v katerem je dosegla 10 finala (2-8), vodila turnejo v zmagah (60) in najboljših 10 zmag (14). Ampak ona se je zbudila v ponedeljek zjutraj uvrščena na 3. mesto na svetu za 2017 in ni bilo mogoče kriviti, če se je počutila malo prevarana.

Razvrščena številka 1 je iztekla v rokah Simone Halep, ki je leta 2017 osvojila le en turnir – Madrid – to je bilo veliko, a nič drugega kot finale WTA. Halep je izgubil rekord (5-6) proti top-10 igralcem, imel je 13 manj zmagovalcev in izgubil Wozniacki oba, ko sta se srečala.

Wozniacki bije Venus za prvi naslov WTA Finals
Caroline Wozniacki, čigar najboljši dosedanji WTA finale je dosegel finale leta 2010, je v nedeljo prevzel Venus Williams 6-4, 6-4.

Bomo videli več Venus Williams leta 2018? Odvisno od koga vprašate
Venus Williams se je v finalu WTA končala, vendar pa lahko zapusti sezono 2017 brez ničesar, razen pozitivnih odvozov.
Garbine Muguruza, uvrstitev št. 2, je osvojila Wimbledon. Toda vzela je samo še en naslov, osvojila 13 manj tekem kot Wozniacki, končala 4-6 proti prvih 10 nasprotnikov in izgubila oba časa, ko je igrala dosledno Dane.

Te ženske ne krivi za to, kje so prišli na lestvico; vse kar so storili je bilo, da gredo ven in delujejo znotraj sistema. Nenavadno konkurenčna narava tega leta prav tako pomaga razložiti nekatere od teh anomalij.

Toda od začetka računalniških lestvic je prišlo do tekoče bitke med tistimi, ki mislijo, da bi morali poudariti doslednost in tiste, ki verjamejo, da bi morali poudariti uspešnost pri največjih dogodkih in proti glavnim nasprotnikom. Zdi se, da to leto niso poudarjali. Ali jih je treba popraviti?

“Poudarek mora biti na Slamih,” je povedal Craig Kardon za ESPN.com. Kardon je treniral številne igralce, med njimi Martina Navratilova in Coco Vandeweghe. “Dobro bi bilo tudi na turneji, a pogledati na nekatere Slam prvake in kako malo igrajo. So velike zvezde in so v slabšem položaju. Poenostavite ga in dajte več točk za Slamove. kot pomembnejši. ”

Simona Halep je leto zaključila na 1. mestu na WTA lestvici, kljub temu, da je zmagala le na enem turnirju leta 2017 in izgubila v prvem krogu na dveh dogodkih Grand Slam. Etienne Oliveau / Getty Images
Serena Williams je osvojila Australian Open, nato pa je pustila igro do konca leta za nosečnost in rojstvo njenega prvega otroka. To je poseben primer, vendar z starostjo in zahtevami ultrazvočne kariere, ki bi jih morali plačati, največje zvezde v igri želijo igrati manj.

WTA želi igralce, da podprejo turnejo in sodelujejo pri njenih blagovnih dogodkih (Grand Slams, medtem ko so najpomembnejši v igri, pripadajo ITF). To pomaga razložiti nepripravljenost WTA, da bi Grand Slam preveč težo na lestvici. Naredite uvrstitev preveč Slam osredotočena in kmalu vedno več igralcev najde načine za preskakovanje manjših turnih dogodkov, življenjske dobe WTA.

Patrick Mouratoglou, trener Serene Williams, je naklonjen položaju WTA. Toda še vedno misli, da potovanje pretežno pretehta svoje dogodke.

“Leta 2012, ko sem začela sodelovati z Sereno po Roland Garros, je zmagala v Wimbledonu,” je Mouratoglou povedal ESPN.com po elektronski pošti. “Potem je osvojila zlato medaljo na olimpijskih igrah, US Open in prvenstvu WTA na koncu leta. Konec leta je bila uvrščena na 3. mesto.”

Filed Under: Slovenian