Category: Macedonian

$ 10,000 Летни Фрирол турнир | TigerGaming покер

Tigergaming ја зголемува топлината ова лето! Победете го вашиот бесплатен влез на еден од двата летни фрироли во износ од 10.000 долари кои ќе се одржат на 24 и 31 јули во 8.30 часот по ЕТ. Само 100-те играчи кои ќе го добијат својот влез овде ќе влезат на овој ексклузивен турнир. Играјте во нашата […]

Турнир за прво депонент | TigerGaming покер

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА СРЕДНОТО НОВИОТ ДЕПОЗИТОР ФЕДЕРОЛ! Кога ќе го направите вашиот прв депозит, автоматски ќе го добиете вашиот билет во месечниот фрирол од 10.000 долари кој се одржува на втората недела од секој месец во 17:00 ЕТ. За да го користите вашиот билет, едноставно влезете во софтверот за покер и регистрирајте се на првиот слободен […]

Мексиканската лига за бејзбол за да ја добие првата судија во 2018 година

МЕКСИКО СИТИ – Мексиканската лига на бејзбол е на вистинскиот пат да го добие својот прв женски судија во сезоната 2018. Лигата во средата објави дека Паулина Рохас и Луз Алисија Гордоа се обучуваат и барем една волја од нив ќе игра во регуларната сезона. Гордоа играл на софтбол веќе 21 година и служел како […]

Водич за гледачи до најзабавни кукли игри

Има 40 чаша игри пред Националното првенство во фудбалска плеј-олимпијада, а со просечната фудбалска игра која трае малку помалку од три и пол часа, тоа значи дека имате околу 140 часа фудбал за да планирате. Тоа е тешка работа, знаеме. Ќе треба да се притисне и во некое семејно време и во празник шопинг, исто […]

Машки тенис АТП Пласман и Женска ВТА Пласман

Официјални синглови рангирања на АТП светската турнеја, во кои се прикажани највисоко рангираните играчи во машкиот професионален тенис. Рангирањето на АТП е објективен метод заснован на заслуги што го користи Здружението на тениски професионалци (ATP) за одредување на квалификацијата за влез, како и за сеење на играчи во сите синглови и двојни турнири. http://www.espn.com/tennis/rankings

ICYMI на финалето на АТП турнејата – Федерер му дава водство на Тајгер Вудс за неговите пари

Победата над Џек Сок на финалето на АТП турнејата му дала на Роџер Федерер нога на Тајгер Вудс кога станува збор за паричната награда за кариера. Заработката надвор од теренот за играчи на ѕвезди честопати ги заменува наградите на теренот на нивниот спорт, но Федерер пристигна во О2 Арена, но сепак освои неверојатни 109,853,682 долари […]

Марија Шарапова “Дневник” за нејзината нова книга

Како што вие несомнено знаете до сега, Марија Шарапова е насекаде промовирање на нејзината нова книга. “Незапирлив: мојот живот толку далеку” погоди полиците оваа недела и веќе предизвика некои контроверзии околу нејзините описи на Серена Вилијамс. Во вторникот вечер, Шарапова се појави на “Дневното шоу со Тревор Ное” за да дискутира зошто ги напишала мемоарите, […]

WТА треба да се поправи?

Каролина Возњацки освои петти најзначајната титула во женскиот тенис во неделата, со што се спушти во една година во која постигна 10 финалиња (2-8), ја водеше турнејата во победи (60) и топ-10 победи (14). Но, таа се разбуди во понеделникот изутрина, место на број 3 во светот за 2017 година и не можеше да се […]

Серена Вилијамс зборуваат за насилството и нејзините ефекти врз нив

Пред таа дури да изговори еден збор, тениската ѕвезда Серена Вилијамс веќе ги брише солзите од нејзините очи. Таа и нејзината сестра – другата легендарна тениска ѕвезда во нејзиното семејство, Венус Вилијамс – седеа на панел модерен од Џемеле Хил на ESPN заедно со активистите на заедницата. Беше јасно дека размислуваше за убиството на нејзината […]

Астон Мартин гледа во концептите на Ф1 мотори за 2021 година

Астон Мартин станува сериозен за иднината како производител на мотори од Формула 1 по 2020 година. Со новиот партнер на Ред Бул, Астон Мартин трпеливо чекајќи да види како правилата на моторот на Ф1 изгледаат по 2020 година, Морис Хамилтон се сеќава како неопределеноста ја чинеше компанијата за време на својот последен потфат во Формула […]

Радио Га Га: Абу Даби Гран-при (Сезона финалето)

Сезоната финалето во Абу Даби можеби изгледаше досадна од надвор, но имало многу радио четници зад сцената. ESPN го извлекува најдоброто од тимското радио од Јас Марина Симон Ренни: “Добро, го видов тоа. Изгледаше како Грожан стигна?” Даниел Ричјардо: “Не, тој беше добар, не ми текна”. СР: “Не сум сигурен дека вашиот сарказам доаѓа многу […]

Формула 1: Sauber го откри концептот на Alfa Romeo за 2018 година

Заубер објави концепт за бела и црвена боја за сезоната 2018 година, првата година ќе се одржи под брендирање на новопознатиот спонзор на титулата Alfa Romeo. Заубер ги потврди Маркус Ериксон и Чарлс Леклерц за својот тим од 2018 година на настанот во Милано во саботата, а исто така го презентираше и шоуарот кој ја […]

Батон да се врати на трки во Јапонија Супер GT

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Џенсон Батон, ќе се трка во категоријата Супер GT во Јапонија следната сезона, по земањето на годината во 2017 година. Батон учествувал во Гран-при во Монако оваа година како еднократна со Мекларен-Хонда, но ефикасно се повлече од Ф1 на крајот на сезоната 2016. Тој исто така возеше еднократна трка […]

Виџај Малја ги повика Скептиците од Индија да “јадат сопствените зборови”

Виџа Малја им рече на оние кои се сомневаа во возбудливите амбиции што ги постави за Форс Индија пред сезоната 2017 за да јадат скромен пита откако ќе го видат тимот да ја консолидира четвртата позиција во шампионатот. На стартот на оваа година, на стартот на оваа година, на Форс Индија VJM10, Малја изјави дека […]

Роберт Кубица рече дека истата способност за возење како и претходните 90%

Роберт Кубица вели дека неговата способност да вози автомобил од Формула 1 е 90 отсто исто како што беше пред несреќата во 2011 година, додека чека да ги слушне вестите за потенцијалното враќање во Формула 1 во 2018 година. Кубица заврши над 100 круга во автомобил од 2017 година, Вилијамс, на тест за време на […]

Луис Хамилтон не е на 100 проценти од освојувањето на титулата во Формула 1

Луис Хамилтон признава дека му е тешко да остане на исто ниво на конкурентност во финалните трки од 2017 година, откако веќе го освои Формула 1 шампионатот. Хамилтон ја запечати својата четврта титула во Мексико, но не успеа да ги добие победите во ниту една од последните две трки на кампањата во Бразил и Абу […]

Кими Раиконен ја споредува “здодевната” Гран-при Абу Даби со трки за издржливост

Кими Раиконен вели дека Гран-прито на Абу Даби на крајот од сезоната е повеќе слично на трки за издржливост и стана “досадно” поради потребата да се заштеди гориво. Возачот на Ферари го задржал Ред Бул Макс Вестерпен во заливот и профитирал од пензионирањето на Даниел Риккардо, за да заврши на четвртото место во финалето во […]

Картички Луксузни игра – Tally Ho-, Piatnik

Еден од најдобрите картички во светот се без сомнение “Велосипед”. Идеални за подарок, и како продолжување на колекцијата. Секоја платформа е направен од свој уникатен специјалист хартија и обложена материјал. Ова им помага на корисниците во многу години на доверба производи “Велосипед”. Ексклузивна карактеристика на картичката е завршница Велосипед картички со помош на “воздух перница”. […]

BGRoom бесплатно $ 5 бонус – Онлајн Табла

Зачлени BGroom сега и вие, исто така, ќе добиете $ 5 бесплатни. Кога ќе се направи депозит ќе добиете ексклузивен бонус од 100% прв до $ 100. Симнете го софтверот за слободни и искуство Табла онлајн, како никогаш не сте имале. Ова е навистина нешто посебно! Софтвер и Графики Софтвер BGroom е фантастично и е […]

RedKings покер бонус и до 30% Rakeback

RedKings Бидејќи се случува во живо во 2006 година RedKings сега е еден од најпопуларните покер сајтови на интернет денес. Тие го постигне ова преку многу дарежлив пакет добредојдени, избор на наградување турнири, флексибилноста на нивниот софтвер, нивните различни промотивни понуди и корисни услуги за поддршка. Добредојдовте бонус + Награди Нови играчи може да се […]

Bet365 VIP шема во покер

ексклузивни ВИП програма по е покер на начин да ви се наградуваат за играње покер bet365 е. Сите играчи може лесно да учествуваат и оние кои си играат почесто можат да добијат прогресивно поголеми награди. Да заработите бодови кога и да игра покер за вистински пари; еднаш на вашата сметка, тие можат да се користат […]

Bet365 покер бонус за отворање на сметка

Отворите сметка со покер во bet365 денес и да добијат турнир Жетони вредност од € 5 во прилог на вашата € 100 бонус нов играч. А 100% бонус на износот на вашиот прв депозит / трансфер, до максимум од 100 €, е на располагање. 1. Вашиот прв депозит / трансфер (минимум € 10) за да […]