Category: Albanian

$ 10,000 Summer Freeroll turneu TigerGaming Poker

Tigergaming po shndërron nxehtësinë këtë verë! Fitoni hyrjen tuaj të lirë në një nga dy Freerollet e Verës prej 10,000 $ që do të zhvillohen të dielën 24 dhe 31 korrik në orën 20:30 ET. Vetëm 100 lojtarët që fitojnë hyrjen e tyre këtu do të marrin hyrjen në këtë turne të veçantë freezeout. Luaj […]

5k Freeroll i Parë i Depozituesve TigerGaming

Jepni një vend për depozitarin e ri 10,000 dollarë FREEROLL !. Kur e bëni depozitimin tuaj të parë, automatikisht do të merrni biletën tuaj në freerollin e ri mujor prej $ 10,000 që do të mbahet në të dielën 2 të çdo muaji në orën 17:00 të ET. Për të përdorur biletën tuaj, thjesht hyni […]

Legjenda meksikane e baseball për të marrë të parë umpire femra në 2018

MEXICO CITY – Liga meksikane e baseball është në rrugë të mirë për të marrë umpirin e saj të parë femër në sezonin 2018. Liga tha të mërkurën se Paulina Rojas dhe Luz Alicia Gordoa janë në trajnim dhe së paku një vullnet i tyre do të zyrtarizojë një ndeshje gjatë sezonit të rregullt. Gordoa […]

Udhëzuesi i një shikuesi për lojërat më të këndshme të tasave

Ka 40 lojëra me tas përpara kampionatit kombëtar të Futbollit të Futbollit të Kolegjit dhe me lojën mesatare të futbollit të kolegjit që zgjat pak më pak se tre orë e gjysmë, që do të thotë që ju keni rreth 140 orë të futbollit për të planifikuar. Kjo është një punë e vështirë, ne e […]

Renditja e ATP e tenisit për meshkuj dhe renditja e grave në WTA

Renditja zyrtare e dyfishtë e turneut ATP World, duke paraqitur lojtarët më të lartë në botë në tenis profesionale të meshkujve. Renditjet ATP janë metoda objektive bazuar në merita të përdorura nga Shoqata e Profesionistëve të Tenisit (ATP) për përcaktimin e kualifikimit për hyrje si dhe mbjelljen e lojtarëve në të gjitha turnet e njëjës […]

ICYMI në finalet e turneut ATP – Federer i jep Tiger Woods një vrap për paratë e tij

Një fitore ndaj Jack Sock në finalet e turneut ATP i dha Roger Federer një këmbë në Tiger Woods kur është fjala për paratë e karrierës. Fitimet jashtë fushe për lojtarët yjor shpesh shpërqendrojnë shpërblimet në terren të sportit të tyre, por Federer arriti në Arena O2 pasi ka grumbulluar një fitim të pabesueshëm prej […]

Maria Sharapova ‘The Daily Show’ për librin e saj të ri

Siç e dini tani deri tani, Maria Sharapova ka promovuar gjithandej librin e saj të ri. “Unstoppable: Jeta ime aq larg” goditi raftet këtë javë dhe tashmë ka shkaktuar disa polemika mbi përshkrimet e saj të Serena Williams. Të martën mbrëma, Sharapova u shfaq në “The Daily Show me Trevor Noah” për të diskutuar përse […]

Renditja WTA duhet riparim?

Caroline Wozniacki fitoi titullin e pestë më të rëndësishëm në tenis për femra të dielën, duke mbuluar një vit në të cilin arriti në 10 finale (2-8), e udhëhoqi turneun në fitore (60) dhe 10 fitore më të mira (14). Por ajo u zgjua të hënën në mëngjes renditet e treta në botë për 2017 […]

Venus dhe Serena Williams flasin dhunën dhe efektet e saj ndaj tyre

Para se të thoshte edhe një fjalë, superstari i tenisit, Serena Williams, tashmë po fshinte lot nga sytë. Ajo dhe motra e saj – superstari tjetër legjendar i tenisit në familjen e saj, Venus Williams – ishin ulur në një panel të moderuar nga Jemele Hill i ESPN së bashku me aktivistët e komunitetit. Ishte […]

Aston Martin looking at F1 engine concepts for 2021

Aston Martin është duke u bërë gjithnjë e më serioz në lidhje me një të ardhme si një prodhues i Formula One pas vitit 2020. Me partnerin e ri të titullit Red Bull, Aston Martin, duke pritur me durim që të shohin se cilat rregulla të motorrit të F1 duken pas vitit 2020, Maurice Hamilton […]

Radio Ga Ga: Grand Prix i Abu Dhabit

Përfundimi i sezonit në Abu Dhabi mund të jetë dukur i shurdhër nga jashtë, por ka pasur shumë biseda për radio prapa skenave. ESPN nxjerr radio më të mirë të ekipit nga Yas Marina Simon Rennie: “Mjerisht, e pashë këtë, dukej sikur Grosjean ishte në rrugën tënde?” Daniel Ricciardo: “Jo, ai ishte i mirë, ai […]

F1 Lajme: Sauber zbulon konceptin e livrimit të Alfa Romeo për 2018

Sauber ka zbuluar një koncept të bardhë dhe të kuq për sezonin 2018, viti i parë që do të zhvillohet nën etiketimin e sponsorit të sapo-konfirmuar Alfa Romeo. Sauber konfirmoi Marcus Ericsson dhe Charles Leclerc si ekipin e tij të garës 2018 në një ngjarje në Milano të shtunën, ndërsa gjithashtu paraqiti showcar adorning ikonën […]

Button për t’u kthyer në gara në Super GT të Japonisë

Ish-kampioni i botës F1 Jenson Button do të garojë në kategorinë Super GT në Japoni sezonin e ardhshëm pas marrjes së një viti sabbatical në 2017. Button mori pjesë në Grand Prix të Monakos këtë vit si një off me McLaren-Honda, por në fakt u tërhoq nga F1 në fund të sezonit 2016. Ai gjithashtu […]

Vijay Mallya i bën thirrje skeptikëve të Forcës India që ‘të hanë fjalët e tyre’

Vijay Mallya u ka thënë atyre që dyshuan ambicjet e larta që ai vendosi për Force India përpara sezoni 2017 për të ngrënë byrek të përulur pasi e pa ekipin të konsolidonte pozitën e katërt në kampionat. Në fillimin e VJM10 të Force India në fillim të këtij viti, Mallya deklaroi se veshja e tij […]

Robert Kubica thotë se aftësia e vozitjes është 90% e njëjtë

Robert Kubica thotë se aftësia e tij për të përzënë një makinë të Formula 1 është 90 përqind e njëjtë sikurse ishte para aksidentit të tij të mbledhjes në 2011 pasi ai pret të dëgjojë lajmet për një kthim të mundshëm në F1 në 2018. Kubica ka përfunduar mbi 100 xhiro në një makinë të […]

Lewis Hamilton nuk ka qenë në 100 për qind që prej fitimit të titullit F1

Lewis Hamilton pranon se e kishte të vështirë të qëndronte në të njëjtin nivel të konkurrencës në garat përfundimtare të 2017, duke fituar tashmë kampionatin botëror të Formula 1. Hamilton vulosi titullin e tij të katërt botëror në Meksikë, por nuk arriti të pretendonte fitore në asnjë nga dy garat e fundit të fushatës në […]

Kimi Raikkonen krahason ‘mërzitshëm’ Abu Dhabi Grand Prix për garën e qëndrueshmërisë

Kimi Raikkonen thotë se Grandi i Abu Dhabit që mbaronte sezoni i Formula One ishte më i ngjashëm me garën e qëndrueshmërisë dhe u bë “i mërzitshëm” për shkak të nevojës për të kursyer karburant. Shoferi i Ferrarit mbante gjurmët e Max Bullit të Red Bullit dhe përfitonte nga dalja e pensionit të Daniel Ricciardos […]

kartat poker luksoze

Një nga kartat më të mira në botë janë pa dyshim një “Biciklete”. përshtatshme në mënyrë ideale për një dhuratë, dhe si një zgjatje e mbledhjes. Çdo kuvertë është bërë nga letra e tyre specialist unike dhe materiale të veshura. Kjo ndihmon klientët në shumë produkte vjet Trust “Biciklete”. Një tipar i veçantë i kartelës […]

BGRoom pagesë $ 5 bonus – Online Backgammon

BGroom tani dhe ju do të merrni $ 5 falas. Kur ju bëni një depozitë ju do të merrni një bonus të veçantë të depozitës së parë prej 100% deri në $ 100. Shkarko software për të lira dhe përvojën tavëll online si ju kurrë nuk kanë parë. Kjo është me të vërtetë diçka e […]

RedKings bonus poker dhe deri në 30% rakeback

RedKings Që do të jetojnë në 2006 RedKings është tani një nga faqet më popullore poker në internet sot. Ata kanë arritur këtë nëpërmjet pakos së tyre shumë bujar mirëpritur, një përzgjedhje të turneve të dobishme, fleksibilitetin e programeve të tyre, të ndryshme të tyre të ofertave promocionale dhe një shërbim të dobishme mbështetje. Welcome […]

Skema VIP Bet365 në poker

Skema e VIP ekskluzive është Poker në mënyrë Bet365 së dobishme ju për të luajtur poker. Të gjithë lojtarët mund të lehtë të marrin pjesë dhe ata që luajnë rregullisht mund të marrin shpërblime në mënyrë progresive më të mëdha. Ju fitoni pikë meritokraci sa herë që ju të luajnë poker për para të vërteta; […]

Bet365 bonus poker hapjes

Hapni një llogari me Poker në Bet365 sot dhe për të marrë Tournament argumentet vlerë 5 € shtesë për € 100 Bonus tuaj New Player. Një bonus 100% mbi shumën e depozitës së parë / transferimit tuaj, deri në një maksimum prej 100 €, është në dispozicion. 1. Depozita parë / transferimi juaj (minimum € […]