A WTA ranglista javításra szorul?

Vasárnap Caroline Wozniacki nyerte meg a női tenisz ötödik legfontosabb címét, amely egy év alatt elért 10 döntőt (2-8), a győzelmeket (60) és a top 10 győzelmet (14) vette a turnén. De hétfőn reggel felébredt a világ 3-as rangsorában 2017-ben, és nem hibáztatható, ha kicsit csalt.

Az első helyezett évad első helyezettje Simona Halep kezébe került, aki 2017-ben csak egy versenyen – Madridban – nyert. Nagyszerű volt, de nem hasonlít a WTA döntőre. Halep vesztes rekordot (5-6) a top 10 játékos ellen, 13 győzelmet aratott, és mindkét alkalommal találkozott Wozniackivel.

Wozniacki verte Venust az első WTA döntőbe
Caroline Wozniacki, akinek legjobb korábbi WTA döntője 2010-ben érte el a végső döntést, megverte Venus Williams 6-4-et, 6-4-et a vasárnapi cím megszerzésére.

Látni fogjuk még a Venus Williams-et 2018-ban? Attól függ, hogy ki kéri
Venus Williams rövidre esett a WTA döntőben, de a 2017-es szezonban csak pozitív útvonallal lehet elhagyni.
Garbine Muguruza, a 2. helyezett, Wimbledont nyerte. De csak egy másik címet kapott, 13 győzelmet szerzett, mint Wozniacki, 4-6 ellenfélet ért el a Top 10 ellenfelek ellen, és mindkét alkalommal elvesztette az állandó Dane-t.

Ezek a nők nem hibáztatják, hogy hol vannak a rangsorban; mindössze annyit tettek, hogy működjenek a rendszeren belül. Az év szokatlanul versenyképes természete segít megmagyarázni néhány ilyen rendellenességet is.

De a számítógépes rangsorok kezdetétől kezdve folytatódott a harc azok között, akik azt hiszik, hogy hangsúlyt kell fektetniük a következetességre, és azoknak, akik azt hiszik, hogy a legnagyobb eseményeken és a legfőbb ellenfelekkel szemben hangsúlyt kell fektetniük. Ebben az évben, úgy tűnt, hogy nem hangsúlyozzák sem. Meg kell őket rögzíteni?

“A hangsúlyt a Slamokra kell helyezni” – mondta Craig Kardon az ESPN.com-nak. Kardon számos játékost edzett, köztük Martina Navratilova és Coco Vandeweghe. “A turnén is jól kell számolnunk, de nézzünk néhány Slam bajnokot, és milyen keveset játszanak, ők a nagy csillagok és hátrányos helyzetben vannak, egyszerűsítsék és adjanak több pontot a Slamoknak, fontosabbnak. ”

Simona Halep az első helyet a WTA ranglistán zárta, annak ellenére, hogy 2017-ben csak egy versenyet nyert, és két Grand Slam versenyen elvesztette az első fordulót. Etienne Oliveau / Getty Images
Serena Williams megnyerte az Australian Open-ot, majd az év hátralevő részében azonnal hagyta el a játékot a terhesség és az első gyermek születése miatt. Ez egy különleges eset, ám az életkor és az ultrahangos pályafutás igényei számolják be, a játék legnagyobb csillagai kevesebbet akarnak játszani.

A WTA azt akarja, hogy a játékosok támogassák a turnét, és vegyenek részt a márkanevű eseményeken (a Grand Slamok, míg a legfontosabbak a játékban, az ITF-hez tartoznak). Ez segít megmagyarázni a WTA vonakodását, hogy túl nagy súlyt adjon a Grand Slamoknak a ranglistában. A ranglista is Slam-centrikus és hamarosan egyre több és több legjobb játékos fog megtalálni a lehetőséget, hogy kihagyja a kisebb turné eseményeket, a WTA életerejét.

Patrick Mouratoglou, Serena Williams edzője szimpatizál a WTA álláspontjával. De még mindig úgy gondolja, hogy a túra túl súlyos a saját eseményein.

“2012-ben, amikor Roland Garros után kezdtem dolgozni Serenával, megnyerte a Wimbledont,” mondta Mouratoglou egy e-mailben az ESPN.com-nak. “Ezután megnyerte az olimpián, az US Openen és az év végi WTA bajnokságon az aranyérmet, az év végén pedig a 3. helyezést ért el.”

Filed Under: Hungarian