Водич за гледачи до најзабавни кукли игри

Има 40 чаша игри пред Националното првенство во фудбалска плеј-олимпијада, а со просечната фудбалска игра која трае малку помалку од три и пол часа, тоа значи дека имате околу 140 часа фудбал за да планирате. Тоа е тешка работа, знаеме. Ќе треба да се притисне и во некое семејно време и во празник шопинг, исто така. Значи тука сме да помогнеме. Кои се не можат да пропуштат игри? Кои може да ги имате во позадина додека ги завршувате подароците?

Подготвен, поставен, чинија! Подигање на 41 победник, вклучувајќи го и националниот шампион
Од салата за славење до Националното првенство во фудбалската плеј-олимпијада, Адам Ритенберг ги зема победниците за сезона на чаша.
Кои можете да ги проверите со вашиот мобилен телефон (користејќи ја апликацијата ESPN!) Додека фрлате лактите на Walmart? Дозволете ни да ви помогнеме да одлучите со нашиот рачно депониран ранг на секоја игра од сад базирана строго на забавната вредност. Нема потреба да ни донесете ништо за возврат, иако ако сте во расположение, ние сме XL и изгледа добро во земните тонови.

3. Goodyear Cotton Bowl Classic: бр. 8 USC наспроти број 5 во државата Охајо

(29 декември, 8:30 часот, ЕТ на ESPN на AT & T Stadium во Арлингтон, Тексас)

Тоа е Роуз Боул … само се игра во Тексас. Пак-12 шампионот и Биг Десет шампион – двата тима кои имаа издржани аргументи за четвртото место на плејофот – се соочија со она што треба да биде лесно најинтригантната игра надвор од плејофот.

2. Колеџ Фудбал Плејоф на Роуз Боул игра презентирани од страна на Северозападна Заемна: Број 3 Грузија наспроти број 2 Оклахома

(1 јануари, 5 ч. ЕТ на ESPN во Роуз Боул во Пасадена, Калифорнија)

Грузија не се соочила со QB сосема како Бејкер Мејфилд цела година. Мејфилд не ја видел одбраната како тешка како Грузија. Одбраната на Соуннерс е доведена во прашање, додека булдозите QB Џејк Фром треба да докажат дека вистинскиот бруцош е подготвен за големата сцена. Тоа е комбинација на контрасти кои треба да бидат многу забавни за да се види.

1. Колеџ Фудбал Плејоф на Allstate шеќер Боул: бр 4 Алабама наспроти број 1 Clemson

(1 јануари, 8:45 ч. ЕТ на ESPN во Мерцедес-Бенц Супердоме во Њу Орлеанс)

Не секоја трета рата од трилогијата живее до возбуда. За секој “Враќање на джедај”, има “Кум III”. Но, ние сме продадени на овој, не поради долготрајните прилози од првите две рати, туку за новите лица (Кели Брајант, Раеквон Дејвис), нова динамика (Алабама со чип на рамо?) И нови удели. Шеќерната сандачка е најдоброто од двата света – свежо земање на старо ривалство – со место во националниот шампионат на линијата. Тешко е да се подобри од тоа.

http://www.espn.com/college-football/story/_/id/21667155/a-viewer-guide-most-entertaining-bowl-games

Filed Under: Macedonian

About the Author

Comments are closed.